Jsme Jarča a Míša, dvě crunchy holky, které spojuje Curly Girl metoda a Non toxic způsob života.

CGM - Curly Girl Method

Tento jedinečný program péče o vlasy nás obě nadchl. I přesto, že základní princip, kterým je mytí kondicionérem s obsahem tenzidů, ani jedna nepraktikujeme. A vůbec to nevadí! Curly girl metoda totiž především učí, jak rozpoznat co naším vlasům schází. Ukazuje cestu, jak se starat o kudrnaté a vlnité vlasy tak, aby byly hydratované, zdravé a plné života. Ženy po celém světě díky CGM  probouzí k životu své vlny a kudrlinky, které tak mohou vyniknout v celé své přirozené kráse. A mnohým ženám to doslova změní život! S Curly Girl metodou už totiž není třeba dál kudrnaté vlasy skrývat, a nebo se stydět za krepaté, neforemné, “nijaké” vlasy bez života. S Curly Girl metodou může každá žena odhodit pochybnosti a předsudky, a být na své vlasy hrdá. ❤️

Přicházíte-li k nám Curly Girl metodou nepolíbeni a chcete se o ní dozvědět více, a třeba ji i vyzkoušet, vše potřebné zjistíte na kudrnatevlasy.cz.

Non toxic svět

Možná už jste slyšeli o fb skupině Svět non toxic, z.s. Tahle skupina už existuje pěknou řádku let a sdružuje lidi, kterým záleží na tom, jakou kosmetiku, jídlo či drogerii si pustí k tělu. A nejen to, záleží jim také na etické stránce věci. Hlavním principem této osvětové skupiny je omezit v našich životech chemii a úplně se vyhýbat té škodlivé. Přijmout odpovědnost za své zdraví a za dopady našeho konzumního chování. Můžeme říci, že zařízení netoxické domácnosti nám oběma Crunchy Girls zkvalitnilo život, a dostaly jsme se díky tomu i z nepříjemných zdravotních obtíží.

Pokud ještě nejste členem skupiny Svět non toxic, a láká vás zařídit si život zdravěji, příjemněji a kvalitněji, můžete se přidat zde a také zavítat na web svetnontoxic.org.

A co se dozvíte tady u nás?

Na tomto blogu se zabýváme především tím, jak skloubit zásady CGM světa se světem non toxic. Využíváme informace, které jsme načerpaly ve skupině Svět non toxic, k výběru vlasové kosmetiky vhodné zároveň pro CGM i pro non toxic životní styl.

Zajímá vás, proč si říkáme CRUNCHY girls a co to je? Chcete spolu s námi nahlédnout do obou světů, a začít objevovat to, co je spojuje? Začtěte se do našeho úvodního článku.

Chcete se inspirovat a připojit se k nám na naší curly girl non toxic cestě? Ale zorientovat se v seznamech ingrediencí a zapamatovat si názvy složek, které jsou přijatelné, a které už ne, vám připadá téměř nemožné?

Nezoufejte!!

Crunchy Jarča a Crunchy Míša se hlásí do služby! Chceme být vaším kompasem v bouřlivých vodách kosmetického průmyslu.

Na našem blogu a instagramu postupně budou vznikat:

  • recenze konkrétních produktů
  • praktické chemické taháky do kapsy
  • zajímavé články o crunchy CGM v praxi
  • tipy a triky, na které nedáme dopustit
  • naše osobní příběhy a inspirace
  • videa, fotky, tutoriály
  • Curl Squad výzvy

...a mnoho dalšího

Poděkování

Jak už jsme hned v úvodu zmínily, tento blog by nemohl vůbec vzniknout, nebýt dvou našich hlavních zdrojů - kudrnatého webu Karoliny Srncové a facebookové skupiny Svět non toxic. Tímto chceme moc poděkovat Karolínce, která nás motivovala k založení Crunchy blogu a velmi nám tak pomohla v začátcích.A velké díky patří celému týmu adminek Svět non toxic, za skvělou práci, kterou odvádí. Děkujeme za skvělou skupinu, kde se Vám podařilo nashromáždit opravdu obdivuhodné množství komplexních informací. Zvláštní dík patří Pavle Pavlištové, za to že si na nás našla čas, a zkontrolovala nám složení každičkého produktu ze seznamu, kterým jsme ji zahltily. Děkujeme za Tvůj čas, Pavlí.

Jarča a Míša