Ještě před rokem bych o svých vlasech napsala, že jsou nudně rovné, jasný typ 1. To jsem ale netušila, že mají moje domňelé hřebíky vlnitý potenciál. Díky Curly girl metodě můžu teď hrdě prohlásit, že moje vlasy se dají zařadit někam mezi typ 2A a 2B. Pokud jde o další atributy, které se v curly girl komunitě řeší (porozita, síla a hustota), řadí se moje vlasy mezi nízkoporézní, vcelku silné a středně husté.

Curly girl metodu jsem vyhledala v prosinci 2018, hned po tom, co mi jeden mladý kadeřník nasadil brouka do hlavy když mi řekl, že v mých vlasech vidí potenciál a když jim trochu pomůžu, budou se krásně vlnit. Pátrala jsem tedy na FB po nějakých skupinách pro kudrnaté vlasy a zjistila jsem, že v zahraničí už pěkně dlouho frčí curly girl method a že je to hotový zázrak a pozoruhodný fenomén. Naprosto mě ten způsob péče o vlasy nadchnul a začala jsem přemýšlet jak to udělat, abych si nemusela objednávat drahé specializované přípravky přes Amazon. Navíc jsem nebyla moc ochotná slevit z požadavků na kvalitu složení, protože jsem ekzematik a brzy jsem s nelibostí zjistila, že takřka žádný ze zahraničních produktů non toxic požadavkům nevyhovuje. A tak začala moje cesta ve zkoumání složení a hledání alternativ tady u nás. Zjistila jsem velmi rychle, že na lahvičkách nemusí nutně být napsáno curly, přesto se dá najít řada vlasové kosmetiky, která CGM pravidlům vyhovuje a složení má o moc lepší. Potěšilo mě, že tady v Evropě se dá mnohem víc spolehnout na kvalitu výrobků, díky certifikacím, narozdíl od USA, kde regulace téměř neexistuje a heslům na přebalech se nedá vůbec věřit. I u evropských "bio" produktů se ale vyplatí číst složení, takže jsem se i tak musela ve složení vlasové kosmetiky zorientovat. Nebylo to snadné, ale rozhodně nelituji. Co bych neudělala pro pár vlnek!

Aby to ale nevypadalo, že žiju jen svými vlasy, tak doplním, že už přes dva roky můj život naplňuje hlavně můj úžasný syn Tobík. A když se na mateřské nudím, spraví mi náladu hudba, zpěv a tanec. Záleží mi hlavně na textu písní, mám ráda hlavně český a slovenský folk, i když poslední dva roky hraju na kytaru spíš hitovky typu Pec nám spadla… No, on to až zas takový posun taky není, protože před mateřskou jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole, takže ten repertoár byl podobný, na folkové balady došlo maximálně při uspávání.

V neposlední řadě jsem členem Curl Squad, skupiny deseti holek, z nichž každá má jinou texturu vlasů, jiný přístup k jejich péči a jiný příběh. Je to přehlídka různorodosti, doufáme, že se v jedné z nás najdete a naše příspěvky pro vás budou inspirací. Mrkněte zde